Liget Úti Általános Iskola és Előkészítő Szakiskola
  9. kapcsolataink
  10. játszótér

Alapítványunk e-mail címe: alapitvany@ligetutiiskola.hu

"Az Értelmes Életért" alapítványt 1991-ben Polónyi Jánosné igazgatónő alapította. Iskolánk célkitűzései között első helyen szerepel a tanulásban és értelmileg akadályozott, valamint az autista tanulók képességfejlesztése egyéni és kiscsoportos formában, a differenciált szükségletekhez igazodó segítségnyújtás. Az ehhez szükséges terápiás és speciális szemléltető eszközök, fejlesztő játékok beszerzése az alapítvány kiemelt feladata.

Fontosnak tartjuk a szabadidő hasznos eltöltésének megsegítését, különböző külső programok, szakkörök, kirándulások anyagi támogatását. Mindent megteszünk annak érdekében, hogy tanulóink sikeresen illeszkedjenek be a társadalomba, elkerüljék a bűnözést és tartózkodjanak a káros szenvedélyektől.

Alapítványunk segítségével tanulóink részt tudnak venni megyei és országos szintű kulturális, sport- és tanulmányi versenyeken. A felkészüléshez és utazáshoz szükséges feltételek egy részét biztosítjuk. Osztálykirándulásokra, nyári táborokra évente több hátrányos helyzetű tanuló jut el az alapítvány anyagi támogatásával. Az elmúlt évek felajánlásaiból alakítottuk ki a tankonyhát, autista szaktantermeket, bővítettük audiovizuális, speciális eszköztárunkat, a történelem, természetismeret szertárt, és fejlesztettük a foglalkoztató tagozat eszközállományát.

Alapítványi támogatásból nyelvi labort vásároltunk, valamint az informatika oktatásához és egyéni fejlesztéshez szükséges számítógépeket, szoftvereket.

Dokumentumok:

"Az Értelmes Életért" Alapítvány 2006. évi közhasznúsági jelentése